ייעוץ משכנתאות מחיר

כמה עולה ייעוץ משכנתאות?

אז כמו כל דבר, גם עלות של יועץ משכנתא תלויה בהתאם למורכבות (כפי שמפורט בהמשך).
במאמר הבא נציג את העלויות לייעוץ משכנתא למקרים הסטנדרטים, וגם ייעוץ משכנתא למקרים ייחודיים כמו תיק בהוצאה לפועל, פיגור בתשלומים וכדומה.
בסוף גם נבחן – האם המחיר "שווה" את עלות הייעוץ?

הערה: ישנו את המחיר הממוצע, וישנם מחירים בקצוות השונים ובהפרשים משמעותיים – למה ההבדלים?
פשוט – שוק חופשי. כל יועץ גובה לפי ראות עיניו.

הערה שניה: המחירים אינם מציינים את המחירים אותה גובה חברת מנטה ייעוץ משכנתאות, אלא מציינים את המחירים המקובלים בשוק באופן כללי (מוזמנים ליצור קשר ולקבל הצעת מחיר מותאמת אישית).

הערה שלישית: לרוב המחירים מתייחסים לכל סוגי העסקאות, בין אם מדובר על רכישת דירה יד שניה, רכישה מקבלן, רכישה במחיר למשתכן או מחזור משכנתא בלבד. שינוי בעלות הייעוץ הינו בעיקר פונקציה של מורכבות העסקה, מה שדורש מיומנות מרובה יותר מהיועץ, עבודה מאומצת, ומשך טיפול ארוך יותר. י

להלן האפשרויות הנפוצות לעלות יועץ משכנתאות:

* מחירים כוללים מע"מ

המחיר יכול להגיע עד כ 10,000 ש"ח לתיק סטנדרטי, ובמקרים חריגים אפילו יותר – כאמור כל חברה וכל ויועץ מתמחרים לפי ראות עיניהם.

העלות של ייעוץ משכנתא ב כ 6,500 ש"ח בממוצע, מתייחסת למקרים "רגילים" – שהם המקרים הנפוצים ביותר – בהם היסטוריית האשראי תקינה, קיים ההון העצמי הראשוני הנדרש, יחס ההחזר בין ההכנסות להוצאות עונה על הקריטריונים וכדומה.

המחיר יכול להגיע עד כ 15,000 ש"ח לתיק מורכב, ובמקרים חריגים אפילו יותר – כאמור כל חברה וכל ויועץ מתמחרים לפי ראות עיניהם.

העלות של ייעוץ משכנתא ב כ 9,000 ש"ח בממוצע, מתייחסת למקרים מורכבים כגון: רכישה במשכון 2 נכסים, מחזור ותוספת משכנתא, רכישת מגרש + בניה עצמית, משכנתא לכל מטרה (שאינה מיועדת לרכישת דירה) וכדומה.

המחיר יכול להגיע גם עד ל 50,000 ש"ח.

עלות של ייעוץ משכנתא בכ 15,000 ש"ח בממוצע, מתייחסת למצב בו הלקוח עם בעיות אשראי, בעיית הכנסות ו/או מורכבות הנכס או בעסקה עצמה. 

לרוב העלות של ייעוץ "חד פעמי" תקוזז מעלות הליווי, במידה וממשיכים לייעוץ משכנתא וליווי מלא.
ישנן מקרים בהם ניתן לקבל ייעוץ משכנתא ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

הייעוץ והאבחון כולל בסופו של דבר, בעיקר – בניית תמהיל משכנתא והדרכה להתנהלות עצמאית מול הבנקים אך ללא ליווי מלא, את השאר הלקוח מבצע בעצמו: הגשה, אישור, מו"מ וכו'.

דוגמא למועדון שמקנה הנחה של למעלה מ 20% מעלות ייעוץ המשכנתא הוא מועדון "חבר משרתי הקבע והגימלאים". הנחות מועדון לרוב קיימות אצל חברות (ולא אצל יועצים פרטיים בודדים).

טוב, אין באמת ייעוץ משכנתא מלא בחינם, אבל מה שכן, כמו שציינו לפני, ניתן לקבל ייעוץ ראשוני חינם, וכמובן – למי שיש סבלנות, יכולת למידה עצמאית וזמן – ניתן ללמוד לבד מהמידע שישנו ברשת (לא באמת להתמקצע, אבל כן ללמוד דברים בסיסיים לפחות).

אז הבנו מה העלויות של ייעוץ משכנתאות פחות או יותר, עכשיו נשאל את השאלה - האם שווה לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות?

אז בשורה התחתונה – בהחלט כן! בשורה התחתונה יועץ משכנתאות יכול לחסוך המון כסף, לחסוך בירוקרטיה, ולפתור לנו בעיות שלא היינו מצליחים לפתור לבד (לפחות בלי מאמץ יוצא דופן).

ונסביר יותר בהרחבה:

יועץ משכנתאות טוב יכול לחסוך בממוצע עשרות ומאות אלפי שקלים.

חיסכון מאמץ בירוקרטי גדול מצד הלקוח. יש המון בירוקרטיה במהלך הדרך. חיסכון זמן, מאמץ מחשבתי של הבנת מושגי משכנתא שונים, בניית התמהילים וכו'.

ישנן בעיות שאדם "רגיל" לא יצליח לפתור (או כמו שכתבנו מקודם – יתקל בבירוקרטיה רצינית). הניסיון והקשרים של יועץ משכנתאות טוב יכולים להתגבר על הרבה בעיות שאדם "רגיל" יתקשה מאוד.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מהיר ומקצועי