גרירת משכנתא

מה היא גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא היא החלפת הנכס הממושכן ללא שינוי בתנאי המשכנתא.

בשביל מה צריך לגרור משכנתא?

בדרך כלל מבצעים גרירת משכנתא כאשר אנו מחליפים נכס (מוכרים את הבית הקיים שלנו וקונים בית חדש) ומעוניינים לשמר את התנאים הקיימים במשכנתא שקיימת לנו.

במה כרוך תהליך של גרירת משכנתא?

תהליך של גרירת משכנתא מאוד דומה לתהליך של לקיחת משכנתא חדשה. לצורך ביצוע הגרירה, נצטרך: לבצע שמאות על הנכס החדש אליו אנו מעוניינים לגרור את המשכנתא, לרשום משכון על הנכס החדש, לחתום בבנק על טפסי גרירה, לעדכן את הביטוח למבנה החדש, לשלם עמלת גרירה וכו'

האם כדאי לגרור משכנתא?

בשנים האחרונות חלו ירידות חדות בריביות על המשכנתאות ולכן כמעט לאף אחד לא השתלם לגרור משכנתא קיימת. בשנה האחרונה לעומת זאת המגמה הפוכה וחלה עלייה משמעותית בריביות על המשכנתא ולכן כל מי שלקח משכנתא בשנים האחרונות, סביר שיהיה לו עדיף לגרור את המשכנתא הקיימת לנכס החדש שרוכש. מומלץ לבצע הליך זה רק לאחר התייעצות עם יועץ משכנתאות אובייקטיבי וחיצוני לבנק.

האם יש חסרונות בגרירת משכנתא?

בדרך כלל שאנשים רוכשים נכס חדש, הם רוכשים נכס יקר יותר וזקוקים לתוספת משכנתא מהבנק. במקרה של ביצוע גרירת משכנתא קיימת, לרוב לא ניתן יהיה (למעט מי שלקח זכאות של משרד השיכון) לקחת תוספת משכנתא בבנק אחר כך שלמעשה אנו "כבולים" לבנק בו לקחנו את המשכנתא המקורית וממנו אנו מבקשים לגרור ולמעשה לא נוכל לבצע סקר שוק על המשכנתא הנוספת.

דבר נוסף שצריך לשים לב אליו – המשכנתא הקיימת נגררת כפי שהיא, כלומר אם ברצונכם לקחת משכנתא נוספת, יש צורך לסכום את ההחזר החודשי של המשכנתא הקיימת ביחד עם התוספת ולא ניתן יהיה לפרוס מחדש את סך המשכנתא (הקיימת והחדשה) לטווח ארוך יותר, על מנת להפחית את ההחזרים החודשיים.

 

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מהיר ומקצועי