בקשה למשכנתא

הכנת בקשה למשכנתא הינו אחד השלבים החשובים ביותר בהליך המשכנתא ויש להתייחס אליו ברצינות רבה, כשם שמתייחסים להגשת כתב תביעה/הגנה לבית המשפט. אופן ההגשה עשוי להשפיע על האישור ותנאיו (כולל גובה הריביות שיאושרו).

כאמור ככל שהבקשה תהיה ערוכה בצורה מסודרת ומקצועית כך תוכלו לשפר את נקודת הפתיחה שלכם וגם את יכולת המיקוח בהמשך התהליך וזאת גם אם לכאורה הנתונים שלכם אותם נתונים פיננסים שאותם לא ניתן לשנות.

במידה ובחרתם לבצע את התהליך באמצעות חברת ייעוץ משכנתאות, חברת הייעוץ תעשה את העבודה בשבילכם ותנחה אתכם איזה נתונים הם צריכים לקבל על מנת שיוכלו להציג לבנק את הבקשה בצורה הטובה ביותר, במקרה כזה כל שעליכם לעשות הוא לבחור את חברת הייעוץ המתאימה ולוודא כי אכן מדובר באנשי מקצוע מהשורה הראשונה ופשוט להקשיב להנחיות שהתקבלו מחברת הייעוץ, יחד עם זאת, אל תהססו לשאול שאלות במידה וישנם דברים שאינם ברורים או אינם נראים לכם ודרשו לקבל הבהרות.

במידה ובחרתם לבצע את התהליך באופן עצמאי, ראשית יש לתאם בבנק למשכנתאות פגישה מסודרת בה יתנו את מלוא תשומת הלב רק לכם, יש לגשת לבנק לבושים בצורה נקיה ומכובדת, זה אמנם נשמע לפעמים מוזר אך זה בהחלט יכול להשפיע על האופן בו יתייחסו אליכם וזה אף הוכח בבדיקות לקוח סמוי שנעשו על זוגות לקוחות אשר נגשו לבנק פעם בלבוש מוזנח ופעם בלבוש מהודר וקיבלו יחס שונה לחלוטין.

הלבוש הינו פרט חשוב אך הינו מסייע בעיקר לרושם ראשוני לצורך קבלת מלוא תשומת הלב והרצינות מפקיד הבנק. דברים נוספים שעליכם להקפיד:

  1. כאמור אל תנחתו סתם ככה בסניף, תאמו פגישה מסודרת בה תקבלו את מלוא תשומת הלב, בקשו את רשימת המסמכים הנדרשת לשם הגשת בקשה לאישור עקרוני. ש להגיע לפגישה עם חומר מסודר כפי שהתבקש על ידי פקיד הבנק. אל תתעלמו מדרישת מסמך כזה או אחר, במידה וחסר לכם מסמך, נא בדקו עם הפקיד האם זה בסדר להשלים אותו מאוחר יותר וכך גם תזכו להערכה ממנו. החסרת מסמכים מתפרשת כזלזול וכך גם תהיה תשובו של הבנק בבדיקת הבקשה. הציצו במסמכים לפני מסירתם לבנק לוודא כי הנכם יודעים לענות על כל שאלה שתשאל בקשר עם מסמכים אלו. בדקו כי אין החזרי חיוב בחשבון ושהמשכורת בתלוש השכר תואמת לסכום שנכנס לעו"ש ותואמת לסכום שחשבתם ועליו הצהרתם.
  2. כדאי להגיע לפגישה עם ידע מוקדם בסיסי במושגי המשכנתא: מה זה אישור עקרוני? מה היא ריבית פריים? מה זה נסח טאבו וכו'. אם תגיעו לפקיד הבנק ותשאלו ישר: "פריים פלוס כמה אתם נותנים?" לא בטוח שתזכו להערכה מהפקיד והריביות שתקבלו יהיו בהתאם…פקידי הבנק מזהים מרחוק לקוח שאין לו מושג על מה הוא מדבר וינצלו את זה לטובתם.
  3. יש להגיע מוכנים עם תסריט מסויים של איזה פרטים אתם אומרים ואיזה לא, איך אתם משווקים את עצמכם ואת היכולות הפיננסיות שלכם ומצניעים פרטים שליליים שפחות חשובים (כגון צ'ק שחזר לכם לפני 10 שנים שהייתם תפרנים)

יש להדגיש שבשום מקרה אין לשקר, לזייף מסמכים וכדומה אך כאמור בהחלט יש דרך נכונה ומקובלת להציג את הנתונים.

שיהיה בהצלחה…

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מהיר ומקצועי