משכנתאמן

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, יש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  admin לפני 1 שנה, 8 חודשים.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #58854 תגובה

  אבירן

  שלום לכם ותודה על הפורום

  קיבלתי הצעה למשכנתא מיועץ משכנתאות ושהצבתי את הנתונים באתר שנקרא משכנתאמן, יצאו לי תוצאות שונות לגמרי (התמהיל במשכנתאמן יצא לי זול יותר), רציתי לדעת איך זה יכול להיות? האם התוצאות לא אמורות להיות זהות בכל המחשבונים אם מציבים את אותם נתונים?


  #58858 תגובה

  admin
  מנהל פורום ראשי ( Key Master)

  שלום אבירן
  שאלה מצויינת. מבלי להתייחס למחשבון כזה או אחר, בהחלט יכולים הבדלים בין מחשבוני משכנתא ואפילו הבדלים מהותיים של עשרות ומאות אלפי שקלים לאורך השנים.
  עקרונית כל המחשבונים צריכים לתת תשובה זהה בסטיה של 1-2 ש"ח לחודש מבחינת חישוב ההחזר החודשי הראשוני, הבעיה מתחילה כאשר מנסים לחשב את העלות הכוללת של המשכנתא לאורך שנים ואת התנהגות ההחזר החודשי.
  מכיוון שלמעט מסלול ריבית קבועה לא צמודה כל המסלולים משתנים בצורה כזאת או אחרת (שינויי מדד, ריבית, שעבר החליפין), חלק מהמחשבונים מנסים לחזות בכמה תשנה הריבית או בכמה ישתנה המדד לאורך השנים בכל מסלול. בכל המחשבונים ישנם הנחות יסוד של המדד או הריבית. בנוסף, חלק מהמחשבונים אינם לוקחים בחשבון את שינויי המדד או הריבית או את שניהם וכך למעשה ניתן לקבל תשובות שונות בצורה מהותית בין מחשבון למחשבון. מה הכי מדוייק? אי אפשר לדעת, אבל חשוב קודם כל להבין האם המחשבון שבו משתמשים לוקח בחשבון גם שינויי מדד וריבית בעתיד וכמו כן כדאי לדעת מה הנחות היסוד שלו (לגבי גובה הריבית והמדד לאורך השנים)

  מוזמן להשתמש במחשבון משכנתא כאן באתר מנטה וגם לקרוא מידע נוסף על מה שצריך לשים לב בשימוש במחשבוני משכנתא


  #58859 תגובה

  דודי

  היי
  במחשבון בבנק איזה מדד הם לוקחים?


  #58860 תגובה

  admin
  מנהל פורום ראשי ( Key Master)

  שלום דודי
  המחשבונים בבנקים כלל אינם לוקחים בחשבון שינויי מדד או ריבית אלא מציגים את המשכנתא והריביות בדיוק כפי שהן במועד לקיחת ההלוואה ללא התייחסות לשינויי מדד או ריבית עתידיים.
  כמובן שבפועל כאשר לוקחים משכנתא, הבנק מחשב במחשבונים שלו מאחורי הקלעים את לוח הסילוקין לאחר שינוי בפועל של המדד והריבית אולם לא ניתן לראות לוח סילוקין חזוי לעתיד אלא לאחר כל תשלום בדיעבד.


מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־משכנתאמן
פרטים:
טראקבקים מהאתר שלך.

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 072-2797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

נגישות
צרו עימי קשר