פריסה ארוכה

למה לא כדאי לקחת את כל המשכנתא ל 30 שנים?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מסלולי משכנתא.

האם כדאי לפרוס את המשכנתא לטווח מקסימלי בהחזר חודשי מינימלי?

בתקופה זו בה מחירי הדירות גבוהים וכתוצאה מזה סכום המשכנתאות גדל, ישנם לווים רבים שמבקשים מיועץ המשכנתאות שלהם לפרוס את המשכנתא לתקופה מקסימלית מתוך מטרה לעמוד על החזר חודשי מינימלי ככל שניתן. מבחינת רוב הלווים, אין הבדל מהותי בין 20 שנים ל-25 שנים או 30 שנים שכן כולם נראים לנו רחוקים מאוד, האם זה באמת משנה לכמה שנים נפרוס את המשכנתא?

המשך…

לוח סילוקין שפיצר

לוח סילוקין שפיצר נגד קרן שווה, מה עדיף? אולי בכלל בלון?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מסלולי משכנתא.

הסבר כללי לוח סילוקין שפיצר לעומת קרן שווה ובלון

לפני שנגע בהבדלים בין לוחות הסילוקין שפיצר, קרן שווה ובלון, נסביר מה אומרים המונחים האלו. כאשר אנו לוקחים משכנתא (או גם הלוואה רגילה) ישנם 3 צורות עיקריות בהן אנחנו יכולים להחזיר לבנק את הכסף שלווינו ביחד עם הריבית על ההלוואה:

  • לוח סילוקין שפיצר – החזר חודשי קבוע (בהינתן שהריבית קבועה והמדד אפס) ומה שמשתנה זה היחס בין תשלומי הקרן לריבית. ככל שחולפים התשלומים החודשיים, מכיוון שקרן המשכנתא יורדת, אנו משלמים פחות כסף על חשבון הריבית ומכיוון שהתשלום החודשי בשיטה זו קבוע, גדל בהתאמה התשלום על חשבון הקרן כך שסך התשלום החודשי נשאר קבוע.
  • לוח סילוקין קרן שווה – אם בשפיצר ההחזר החודשי קבוע, בלוח סילוקין קרן שווה מה שקבוע זה גובה התשלום שיורד על חשבון הקרן ומה שמשתנה זה הסכום שיורד לנו כל חודש על חשבון הריבית, מכיוון שהסכום שיורד לנו מהקרן קבוע והסכום שיורד על חשבון הריבית הוא יורד, סך התשלום החודשי הולך ויורד ככל שמתקדמים עם ההלוואה או המשכנתא (כמובן שוב, בתנאי שהריבית על המשכנתא קבועה והמדד אפס)
  • לוח סילוקין בלון (נקרא גם גרייס, גישור, בוליט) – מידי חודש אנו משלמים רק את תשלומי הריבית, ובדרך כלל בסוף התקופה או במהלכה, אנו פורעים את הקרן בפעם אחת או במספר פעמים.

המשך…

מסלולי משכנתא

מסלולי משכנתא – כל מה שאתם צריכים לדעת

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מסלולי משכנתא.

מסלולי משכנתא אשר מרכיבים תמהיל משכנתא

אז בשעה טובה החלטתם לקחת משכנתא, אבל אתם מבולבלים.
שמעתים על מסלולי משכנתא השונים: מסלול הפריים, ריבית קבועה צמודה.. אבל מה זה בעצם אומר?
פוסט זה נכתב במיוחד עבורכם על מנת לעשות לכם סדר במסלולי המשכנתא השונים אשר הבנקים מציעים.

נכון להיום ישנם כ- 16 מסלולי משכנתא שונים אותם מציעים הבנקים, אך ישנם חמישה מסלולים שהם הנפוצים ביותר ובהם משתמשים ברוב המוחלט של המשכנתאות ולכן אנו נתמקד בהם.

המשך…

תמהיל משכנתא מומלץ

תמהיל משכנתא מומלץ

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מסלולי משכנתא.

תמהיל משכנתא מומלץ – הקדמה

במחצית השניה של שנת 2016 חווינו עליות מאוד משמעותיות בריביות המשכנתא, בממוצע ברוב המסלולים חלה עלייה של כמעט 2%. מדובר בעליה מאוד דרמטית המקשה עוד יותר על הזוגות הצעירים לרכוש דירה ואשר נאלצים לגייס גם הון עצמי גבוה, גם לקחת משכנתא גבוהה יותר וכעת לשלם גם החזרים חודשיים גבוהים יותר. רק לשם ההמחשה על משכנתא של 700,000 ש"ח לתקופה של 20 או 25 שנים, מדובר על עלייה של כ-700 ש"ח לחודש!

המשך…

מחשבון החזר משכנתא

מחשבון החזר משכנתא

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מסלולי משכנתא.

מחשבון החזר משכנתא מתחלק ל-2 סוגים:

  1. מחשבון החזר משכנתא פשוט.
  2. מחשבון החזר משכנתא מורכב או מחשבון שילובים.

מחשבון החזר משכנתא פשוט הינו מחשבון אשר מחשב החזר חודשי בלבד על פי סכום משכנתא, טווח שנים ואחוז ריבית. מחשבון זה נותן קנה מידה בלבד להחזר חודשי התחלתי של המשכנתא ואינו לוקח בחשבון את סוג המסלול, התנהגות ההחזר החודשי בעתיד והעלות הכוללת של המשכנתא.

מחשבון החזר משכנתא מורכב בדרך כלל מאפשר לבצע חישובים של שילוב מסלולי משכנתא שונים ולא רק לתת לנו קנה מידה להחזר חודשי התחלתי אלא גם לקחת בחשבון סוגי מסלולים שונים כגון: פריים, ריבית קבועה צמודה ולא צמודה, ריבית משתנה צמודה ולא צמודה וכן הלאה. בחלק ממחשבונים אלו ניתן לחשב גם שינוי ריבית ומדד צפויים בעתיד על בסיס תחזיות וכמובן גם לחשב את העלות האמיתית החזויה של המשכנתא שלנו לאורך השנים.

המשך…

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 072-2797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

נגישות
צרו עימי קשר