הכנסות

לאיזה סוג הכנסה הבנק מתייחס וממה הוא מתעלם

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

ללווים רבים יש הכנסות ממקורות שונים אולם הבנק לא מכיר בכל סוג של הכנסה – לאיזה סוג הכנסה הבנק מתייחס וממה הוא מתעלם?

לצורך אישור משכנתא הבנק דורש בדרך כלל כי גובה ההכנסה החודשית שלכם תהיה לפחות פי 3 מגובה ההחזר החודשי של המשכנתא שאתם מבקשים (לחישוב החזר חודשי היכנסו למחשבון משכנתא), לצורך כך נעשה לכם סדר ונפרט לאיזה סוג הכנסות הבנק יוכל להתייחס (למעט הכנסה ממשכורת כמובן) לצורך אישור המשכנתא ומאיזה הכנסות הוא יבחר להתעלם?

המשך…

משכנתא לעצמאי

משכנתא לעצמאי – איך זה עובד?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

איך נותנים אישור משכנתא לעצמאי? במה זה שונה מאדם שכיר?

כאשר אדם שכיר לוקח משכנתא, הבנק בודק את 3 תלושי השכר האחרונים שלו ומבצע חישוב של ההכנסה הממוצעת נטו לחודש. בנוסף, הבנק בודק כי אכן המשכורת מופקדת לחשבון הבנק ותואמת לתלוש השכר. במקרה של עצמאי החישוב מורכב יותר ואף ישנם מקרים שהבנק לא יסכים להכיר בהכנסותיו של עצמאי או שיכיר בסכומים נמוכים יותר ממה שהוא מרוויח בפועל.

המשך…

אישור משכנתא

קבלת אישור משכנתא – מה הם 3 הפרמטרים הכי חשובים לקבלת אישור?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

קבלת אישור משכנתא – רקע

רוב האנשים סבורים כי לקבל אישור משכנתא הוא דבר מאוד מורכב ויש בבנקים ועדה שמתכנסת ויושבת על התיק שלכם ומקבלת החלטה האם לאשר לכם את המשכנתא או לא. כיום ברוב הבנקים ישנו אלגוריתם אוטומטי שבעצם מאשר לכם את המשכנתא על פי פרמטרים שאתם מוסרים לפקיד הבנק. למעשה כיום שיקול הדעת של מאשר המשכנתאות בבנק היא נמוכה מבעבר שכן כאמור כל הנתונים שלכם מוזנים למחשב הבנק ואם אתם עומדים בקריטריונים הבסיסיים כפי שהגדיר הבנק, תוכלו לקבל אישור באופן אוטומטי ואם הנתונים מעט גבוליים, מאשר האשראי של הבנק יקבל את ההחלטה לאחר שכל הנתונים והמדדים פרוסים בפניו בצורה ממחושבת ורוב המשקל של ההחלטה אם לאשר או לא היא האם אתם עומדים בפרמטרים שהבנק הגדיר.

המשך…

שמאות

שמאות מקדימה – מה היא ומתי כדאי לבצע אותה?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

מה היא שמאות מקדימה?

כאשר אתם רוכשים דירה ולוקחים משכנתא, הבנק אשר נותן לכם את המשכנתא מבקש שתבצעו שמאות על מנת להעריך את שווי הנכס (ועוד כמה דברים עליהם נדון בפוסט אחר) ולוודא כי הוא תואם את מחיר הרכישה. ערך הנכס הקובע עבור הבנק הוא לפי שמאות או חוזה רכישה – הנמוך מביניהם (למעט במחיר למשתכן בהם הערך הקובע הוא הגבוה מביניהם).

המשך…

משכנתא לרכישת מגרש

משכנתא למגרש – במה זה שונה ולמה צריך לשים לב?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

משכנתא למגרש – הבדלים שצריך לשים לב לעומת רכישת בית.

הליך משכנתא לרכישת מגרש לבניה עצמית מעט שונה מהליך משכנתא "רגיל" לרכישת בית, לפני שאתם רוכשים מגרש, כדאי שתדעו את ההבדלים ולמה אתם צריכים לשים לב.

המשך…

בירוקרטיה3

תהליך משכנתא – מה המשימות שצריך לעשות וכמה זמן זה לוקח?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

כמעט כולם יודעים כי תהליך משכנתא הוא מתיש וביורוקרטי אבל לא תמיד אנחנו מאמת יודעים מה המשימות שצריך לעשות, כמה זמן זה אמור לקחת ולמה זה עלול לקחת הרבה זמן?

אז אכן משכנתא זה הליך שהוא יחסית ארוך ביחס לשירותים אחרים, הסיבות העיקריות לכך הן שישנן משימות שונות הדורשות שיתוף פעולה עם גורמים שונים ורשויות שונות ולא על כולם יש לנו שליטה. כמו כן רוב הלקוחות אינם בקיאים במושגי המשכנתאות ואין להם זמן וחשק להתעסק ביום יום במשימות אלו ולכן לעתים ההליך אורך לאט יותר מאשר ניתן לבצע אותו אם מקדישים לו זמן. בנוסף חשוב לציין כי ההליך משתנה מלקוח ללקוח, מעסקה לעסקה ומבנק לבנק, בהתאם לנתונים ולכן לא ניתן לתת תשובה מוחלטת כמה זמן ההליך צפוי לקחת, לעתים גם ישנם דברים בלתי צפויים שצצים באמצע הדרך ועלולים לעכב את תהליך המשכנתא וקבלת הכסף. הבנק מצדו יעביר את כספי המשכנתא למוכרים רק בתום סיום כל המשימות במלואן ורק לאחר שבחן אותם והם לשביעות רצונו.

המשך…

הלוואת גישור

איך קונים בית חדש לפני מכירת הבית הקיים?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

הקדמה

לעתים קורה שאנחנו מעוניינים לקנות בית מסוים ואנחנו לחוצים לחתום חוזה לקניית הבית חדש על מנת שלא נפספס אותו וכמעט תמיד יש לנו הרגשה שאם נפספס את הבית הזה אז ייקח לנו הרבה זמן למצוא בית אחר מתאים, ומצד שני אנחנו יודעים שלמכור את הבית הקיים שלנו עלול לקחת זמן ולפעמים אנחנו גם מפחדים למכור את הבית שלנו לפני שקנינו בית חדש ואנחנו לא רוצים להתחיל להתנייד שוב בדירות שכורות. מצד שלישי כמעט תמיד לא יהיה לנו את הכסף לקנות את הבית החדש שכן רוב או כל הכסף שלנו בעצם נמצא בבית הקיים שלנו וממנו אמורים להגיע עיקר הכספים לרכישת הבית החדש. אז האם יש דרך לקנות בית חדש לפני שמכרנו את הבית הקיים שלנו?

המשך…

בנקים למשכנתאות

בנקים למשכנתאות

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

איזה בנקים למשכנתאות קיימים היום?

כיום קיימים למעשה 8 בנקים למשכנתאות: בנק טפחות, בנק פועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל דיסקונט, בנק אגוד, בנק הבינלאומי ובנק ירושלים. בנוסף לבנקים אלו ישנם עוד 4 בנקים אשר משווקים משכנתאות באמצעות חברות האם שלהם אך המשכנתא בפועל בבסופו של דבר ניתנת מבנק האם: בנק יהב משווק משכנתאות של בנק טפחות ואילו הבנקים: אוצר החייל, מסד ופאג"י משווקים את המשכנתאות של הבנק הבינלאומי.

המשך…

אישור עקרוני

אישור למשכנתא, איך זה עובד?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה מדריך משכנתא.

ישנם מספר ערוצים בהם ניתן לקבל אישור למשכנתא:

  1. טלפון – לרוב הבנקים היום יש מוקד טלפוני בו ניתן להגיש בקשה עקרונית למשכנתא.
  2. דרך הסניף – הגעה פיסית לסניפים של הבנקים למשכנתאות.
  3. באמצעות חברת ייעוץ משכנתאות – פניה לחברה לייעוץ משכנתאות אשר תגיש את הבקשה בשמכם.

המשך…

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 072-2797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

נגישות
צרו עימי קשר