מחשבון משכנתא דיגיטלית

שימוש במחשבון משכנתא דיגיטלי

מחשבון משכנתא דיגיטלי הוא אחד הכלים הבסיסיים שיכולים לשמש אתכם בתחילת הדרך, על מנת לאמוד את גובה ההחזרים החודשיים הצפויים פחות או יותר. אנו אומרים שמדובר בכלי בסיסי בלבד, מפני שהוא אינו יכול להחליף חישוב יותר מדויק ופרטני של החזרי המשכנתא, המתחשבים בעוד מספר פרמטרים הקובעים את גובה ההחזרים, וגם מפני שהמחשבון אינו לוקח בחשבון את השינויים לאורך זמן בריבית ובממד המחירים לצרכן. יחד עם זאת, עדיין מדובר בכלי יעיל ואף חשוב לתכנון לקיחת המשכנתא שלכם.

המחשב יחשב

כדי לקבל את גובה ההחזר החודשי מהמחשבון הדיגיטלי תצטרכו להזין לתוכו כמה פרטים, או יותר נכון לכוון אל הפרטים המבוקשים עם העכבר. ראשית, תצטרכו לכוון אל גובה המשכנתא הרצויה מבחינתכם, למשל 400 אלף ₪ או 700 אלף ₪. לאחר מכן תצטרכו לבחור את מספר השנים לפריסת ההחזרים, למשל 10 שנים, 20 שנים וכן הלאה, ובהמשך תוכלו לקבוע את גובה הריבית השנתית. יחד עם זאת, על מנת לכוון את הנתון האחרון תצטרכו לדעת כמה ריבית על משכנתא היום לוקחים הבנקים למשכנתאות בישראל.

הבעיה היא שאין תשובה אחת ויחידה לנתון זה, מפני שהריביות משתנות מעת לעת ובין הבנקים. הן גם יכולות להשתנות בין הלווים עצמם, לפי מספר השנים להחזרים, גובה ההלוואה מסך שווי הקנייה, היותן משתנות או קבועות ועוד פרמטרים מגוונים. על כן, המחשבון הדיגיטלי הבסיסי אינו בבחינת מחשבון תמהיל משכנתא שלם, הלוקח בחשבון את המסלולים והנתונים הרבים, אלא מבוסס על ברירת מחדל של ריבית. מכיוון שכך, התוצאות הן מקורבות בלבד ויכולות כמובן להשתנות בהמשך.

על כל פנים, לאחר שתכוונו אל הנתונים הבסיסיים תוכלו לצפות בחלק התחתון של מחשבון משכנתא את גובה ההחזרים החודשיים.

מחשבון משכנתא דיגיטלית

מה היתרון של מחשבון דיגיטלי למשכנתאות

אמנם, המחשבון לא נותן את ההחזרים המדויקים, שכן עבור תוצאות אלו יש להפעיל מערכות הרבה יותר משוכללות כמו מערכת האופטימיזציה של מנטה ייעוץ משכנתאות. יחד עם זאת, למחשבון הדיגיטלי יש כמה יתרונות חשובים. ראשית, הוא מאפשר לכם לקבל אומדן טוב למדי לגבי גובה ההחזרים הצפוי בהתאם לתנאים המשתנים, דבר המסייע להבין האם תוכלו לעמוד בהחזרים אלו. כמו כן, הוא מאפשר לתכנן בצורה טובה יותר את גובה ההחזר מול ההכנסה החודשית שלכם, כאשר ההמלצה שלנו עומדת על 25%, ההעדפה של הבנקים בישראל היא עד 33% של החזר מול הכנסה, ובנק ישראל מתיר עד 40% יחס החזר מהכנסה.

מעבר לכך, מדובר במחשבון פשוט מאוד לשימוש ואינטואיטיבי, המאפשר הרבה אפשרויות "משחק". באמצעותו תוכלו לשחק למשל עם תקופת ההחזר המכוונת את גובהו בהתאם, ובכך להבין טוב יותר את התקופה המתאימה לכם. באותו האופן, תוכלו לבחון את השפעת גובה הסכום המבוקש כהלוואה ולשחק בינו לבין ההון העצמי העומד לרשותכם, עד להגעה לתוצאה נכונה ומשתלמת מבחינתכם. ולבסוף, גם תוכלו לראות באופן ברור כיצד משפיעות הריביות על ההחזרים החודשיים הצפויים.

למידע נוסף בנושא וקבלת ליווי

לפרטים נוספים על שימוש בחשבון ולקבלת ליווי מקצועי המוביל למסלולים האטרקטיביים והמשתלמים ביותר, פנו אל היועצים של מנטה ייעוץ משכנתאות בטלפון 072-2797979.

 

 

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מהיר ומקצועי