האם אני זכאי למשכנתא

הדיון הזה מכיל תגובה 1, יש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אייל בילו לפני 1 שנה, 6 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #474 תגובה

עידן

שלום
    אני בן 27 רווק וגר עם ההורים, אני מרוויח 8000 שח ויש לי 150 אלף שח. הייתי רוצה לקנות דירה להשקעה. האם אני זכאי? שירתתי בצבא 3 שנים מלאות ושמעתי שיש הטבות במשכנתא

#490 תגובה

שלום עידן,
    ראשית המונח זכאי או זכאות למשכנתא מתייחס בעיקר לזכאות משרד השיכון לזוגות צעירים או רווקים מעל גיל 30 מחוסרי דיור.
    אינך עונה על קריטריונים אלו ולכן אין לך זכאות של משרד השיכון אך הדבר הטוב עבורך הוא שהזכאות היום אינה נותנת שום דבר מיוחד מכיוון שמדובר בהלוואה של כ-60-100 אלף ש"ח (שהינם חלק מהמשכנתא ולא במקום הון עצמי) אשר התנאים שלה אינם טובים יותר ממשכנתא רגילה ואף לרוב פחות טובים ממנה, אין כאן למעשה שום הפסד מבחינתך שאינן זכאי.
    לגבי לקיחת משכנתא רגילה-אין כאן עניין של זכאות אלא עניין של יכולת החזר (תשלום חודשי עד שליש מהשכר נטו) ועמידה בקריטריונים בסיסים כמו אחוז מימון (עד 75% מערך הנכס משכנתא).
    שים לב שלמרות שמדובר בדירה להשקעה-מכיוון שזאת דירה ראשונה שלך וגם לא תוכל להציג לבנק חוזה שכירות של הדירה בשלב הגשת הבקשה, לא יוכלו להתייחס להכנסה משכירות לצורך חישוב יכולת ההחזר.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־האם אני זכאי למשכנתא
פרטים:

טראקבקים מהאתר שלך.

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 072-2797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

צרו עימי קשר