איזה תמהיל לקחת

הדיון הזה מכיל תגובה 1, יש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  admin לפני 3 שבועות, 1 יום.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #58703 תגובה

דוד

שלום רב.
    אני הולך לאיבוד (כמו רוב האנשים) כשאני מנסה לעשות תמהיל ראשוני. אשמח לקבל הכוונה או המלצה איך לבנות תמהיל (ברור שהיא לא מחייבת) למשכנתא של 600,000 ש"ח על דירה ששווה 1,050,000.
    קצת נתונים אישים:
    נשואים+2
    הכנסה שלי כ- 12k ואמורה לעלות קצת בעתיד.
    כרגע האישה לא עובדת ולכן לא נלקחת בחשבון בהכנסה (אמורה להיכנס בקרוב לעבוד ואם תילקח בחשבון בהכנסה מבחינתי זה רק 3,000 ש"ח).
    הון עצמי של 500,000 (+50,000 להוצאות כלליות).
    ללא בעיות בחשבון הבנק ובאשראי תמיד יציב, אין הלוואות.
    חשבונות מנוהלים בנפרדים.
    גרים בשכירות של 2000 ש"ח (אין דירה ברשותנו והיא תהיה הראשונה).
    מחזיקים רכב.

תודה.

#58842 תגובה

admin
    מנהל פורום ראשי ( Key Master)

שלום דוד
    ראשית יש להחליט על החזר חודשי נכון, ההמלצה היא החזר חודשי בגובה של כ-25% מהשכר נטו שלכם, במקרה שלכם מדובר על כ-3,000 ש"ח לחודש או כ-3,700 ש"ח אתם יכולים להסתמך גם על ההכנסה של בת הזוג.
    אם תפרסו את המשכנתא לטווח ממוצע של כ-20 שנים, תעמדו על החזר חודשי של כ-3,500 ש"ח שנשמע לי סביר גם בטווח השנים וגם בהחזר החודשי ביחס להכנסות שלכם אם אשתך או בלי אשתך (הבנק מאשר החזר חודשי של עד כ-33% מההכנסות כך שלא תהיה בעיה גם להסתמך רק על ההכנסה שלך)
    מבחינת מסלולים: כמובן שצריך לבחון את הנתונים שלכם לעומק מבחינת צפי הכנסות לעתיד, אפשרויות לפירעון מוקדם, רמות סיכון וכו ואת זה ניתן לבצע רק בייעוץ משכנתא אישי ומעמיק אך באופן כללי כדאי לקחת 30% מהמשכנתא במסלול הפריים 30% בריבית משתנה והיתר בריבית קבועה לא צמודה. ההמלצות יכולות כמובן להשתנות בהתאם לנתונים האישיים שלכם ולמצב הריביות במשק היום והצפי לעתיד.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־איזה תמהיל לקחת
פרטים:

טראקבקים מהאתר שלך.

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 0722-797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

צרו עימי קשר