ריבית קבועה לא צמודה

ריבית קבועה לא צמודה – האם זה כדאי?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה ריבית משכנתא.

האם ריבית קבועה לא צמודה, משתלמת בכל מצב?

בשנים האחרונות עם ירידת מדד המחירים לצרכן, ירדה הריבית במסלול ריבית קבועה לא צמודה באופן דרמתי, מה שגרם למסלול להפוך לאחד המסלולים הפופולריים בעיני הלקוחות. אם בעבר השימוש במסלול זה לא היה נפוץ מכיוון שהריבית הייתה מאוד גבוהה וכך גם ההחזר החודשי, כיום הריבית נמוכה, מה שגרם להרבה לקוחות להעדיף מסלול זה על פני מסלולים אחרים. הסיבה להעדפה של מסלול זה הנה מכיוון שזה הוא המסלול היחידי שמאפשר החזר חודשי קבוע וידוע מראש ללא הפתעות. בנוסף, בשנים האחרונות בנק ישראל חייב את הלקוחות לקחת לפחות שליש מהמשכנתא בריבית קבועה (צמודה או לא צמודה) מה שהוסיף לגידול בשימוש במסלול זה. אולם גם למסלול זה ישנם לא מעט חסרונות וחשוב להכיר אותם לפני שמחליטים האם לקחת מסלול זה ואיזה משקל לתת לו מתוך סך המשכנתא.

המשך…

ריבית משכנתא

ריבית משכנתא מומלצת – מה הריבית ואיך היא נקבעת?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה ריבית משכנתא.

ריבית משכנתא – מה הריבית נכון להיום ואיך היא נקבעת?

אז אין לכך תשובה פשוטה (למרות שבהמשך המאמר ניתן גם תשובה קרובה ככל הניתן), לפני שניגע בתשובה עלינו להסביר כי הריבית על המשכנתא נקבעת, לפי פרמטרים שונים ולפי טיב העסקה והלקוח, לעתים הפער בריבית המשכנתא היום יכול להיות גם של 2% ויותר ואפילו לאותו לקוח, אז איך זה יכול להיות?

המשך…

ריבית משכנתא ממוצעת

ריבית משכנתא ממוצעת נכון להיום

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה ריבית משכנתא.

ריבית משכנתא ממוצעת – רקע

*עודכן באוגוסט 2018, עדכון הבא לאחר ה 11 ספטמבר 2018.
ריבית משכנתא ממוצעת הנה הריבית שמפרסם בנק ישראל אחת לחודש בהתאם לדיווחים של כלל הבנקים למשכנתאות אל בנק ישראל. חשוב להבין כי נתון ריבית משכנתא ממוצעת אינו בהכרח משקף את הריבית שתקבלו בהצעות ריבית מהבנקים למשכנתאות שכן ראשית הנתון המוצג הנו של החודש או חודשיים הקודמים ואילו שינוי הריבית על המשכנתא הנם כמעט יומיים. שנית, נתון ריבית משכנתא ממוצעת בדרך כלל לוקח בחשבון את כלל הבנקים, כלל הלווים וכלל מטרות הבקשה למשכנתא (רכישת דירה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה) ולכן לעתים יכול להיות פער מאוד מהותי בין הריבית הממוצעת כפי שמפרסם בנק ישראל לבין הריבית שתקבלו בפועל מהבנקים למשכנתאות.

המשך…

מה הריבית על המשכנתא

מה הריבית על המשכנתא היום? חשוב לקרוא

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה ריבית משכנתא.

לפני שנדון בנושא מה הריבית על המשכנתא חשוב לציין כי הריבית על המשכנתא אינה מדע מדוייק והיא גם משתנה מלקוח ללקוח בהתאם לטיב הלקוח, מטרת ההלוואה, אחוז המימון, היסטוריית האשראי של הלקוח, תמהיל המשכנתא שהוא בוחר, טיב ומורכבות העסקה שלו, הבנק בו הוא מנהל את חשבון הבנק שלו, כושר ההתמצאות שלו בריביות במשק ויכולת ניהול המו"מ שלו. נשמע מורכב נכון?

המשך…

ריבית המשכנתא

ריבית על משכנתא זינקה ב-2016, מדוע?

נכתב על ידי admin בתאריך . פורסם בקטגוריה ריבית משכנתא.

ריבית על משכנתא – הקדמה

ראשית ולפני הכל, יש לציין כי בניגוד למה שרבים סבורים, ריבית המשכנתא אינה הדבר המהותי במשכנתא. על מנת שתהיה לכם משכנתא טובה, צריך לבצע תכנון פיננסי נכון ובניית תמהיל משכנתא מותאם לכם אישית לא רק לנתונים שלכם היום אלא גם לצפי לשינויים בעתיד (כגון הרחבת המשפחה, ירידה/עליה בשכר, פירעונות מוקדמים וכו'). בכל זאת במאמר זה נתמקד בשינויי הריבית שחלו באמצע שנת 2016 ומתרחשת למעשה עד ליום כתיבת מאמר זה:

המשך…

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 072-2797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

נגישות
צרו עימי קשר