ייעוץ משכנתא מחיר

ייעוץ משכנתא מחיר – כמה עולה לשכור יועץ משכנתאות?

ביחד עם מצוקת הדיור והביקוש הגדל לדירות ועם הגידול בסכומי המשכנתא, ריבוי המסלולים השונים ומספר רב של הגבלות של בנק ישראל בתחום המשכנתאות, קמו להם חברות ייעוץ משכנתאות רבות ויועצי משכנתאות פרטיים.

מכיוון שתחום ייעוץ המשכנתאות נכון להיום אינו תחום שמפוקח על ידי הרגולטור, למעשה כל חברה או יועץ יכולים לגבות כמה כסף שהם רוצים כל עוד יש ביקוש. יחד עם זאת, ישנם חברות גדולות אשר עובדות עם מועדונים מסוימים ולהם מחיר המפוקח על ידי המועדון וישנם חברות קטנות יותר או יועצים פרטיים אשר גובים כל סכום העולה על רוחם, לעיתים ללא קשר למורכבות התיק.

שימו לב, בתחום ייעוץ משכנתאות מקובל לגבות סכום בעבור מורכבות בעסקה ולא אחוזים מגובה החיסכון החזוי (ישנם יועצים שגובים תשלום בעבור אחוזים מגובה החיסכון במקרה זה אתם עלולים לשלם סכומי כסף מאוד גבוהים וגם גובה החיסכון ברוב המקרים אינו ניתן למדידה מדויקת וליועץ עלול להיות אינטרס להציג לכם חסכון "מנופח" כדי להגדיל את העמלה שלו). בנוסף, בררו האם המחיר כולל או לא כולל מע"מ, בעיקר יועצים קטנים או כאלה שאינם מפוקחים, נוטים לנקוב במחיר לפני מע"מ.

ייעוץ משכנתא מחיר מומלץ

משכנתא רגילה/סטנדרטית – במקרה של רכישת דירה, מחזור משכנתא קיימת ונתונים אישיים תקינים (הכנסות, עו"ש, הון עצמי, היסטוריית אשראי תקינים) המחיר נע בסביבות 6,000 ש"ח כולל מע"מ ולחברי מועדונים שונים יכול לרדת לכ-4,000 ש"ח ואף פחות (ככל שהמועדון גדול יותר כך סביר שההנחה תהיה מהותית יותר)

משכנתא מורכבת – שעבוד 2 נכסים, הלוואה לכל מטרה, מחזור ותוספת, הכנסות בעייתיות או היסטוריית אשראי בעייתית ועוד (ישנם אין סוף סוגי מקרים שעלולים להיות מורכבים ואז העבודה הנדרשת בתיק הנה מרובה יותר) המחיר יכול להגיע ל-8,000 ש"ח ואף הרבה יותר.

אם הציעו לכם ייעוץ משכנתא בעלות של מעל 10,000 ש"ח על משכנתא שנראית לכם סטנדרטית, כדאי לכם לבצע לעומק סקר שוב ותתפלאו לראות שיכולים להיות הבדלים מהותיים במחיר בין היועצים.

לחברות גדולות, מסודרות ואמינות בדרך כלל תהיה אפשרות להציע לכם את השירותים במחירים זולים מהמחירים הנקובים כאן עקב כך שהיקף העבודה שלה שלהם גדול ומאפשר להם לגבות מחיר נמוך יחסית מכל לקוח.

כמובן שהמחיר הוא לא הפקטור היחידי ויש לברר המלצות על חברת הייעוץ או היועץ הפרטי, היקפי עבודה, אמינות, מקצועיות וכו'

ייעוץ משכנתא מחיר

תגיות: , , , ,

טראקבקים מהאתר שלך.

להשאיר תגובה

צור קשר

כתובת המשרד: יגאל אלון 155
תל אביב 6744363
טלפון: 0722-797979
אימייל: info@menta4u.co.il

אייל בילו, מנכ"ל מנטה ייעוץ משכנתאות

צרו עימי קשר